Polecane obiekty

Słoneczna Polana KLIF SPA JASTRZĘBIA GÓRA noclegi

Najbliższe Jarosławcowi kurorty nadmorskie:

Ustka - malownicze miasteczko portowe (ok. 20km na wschód). Atrakcje w Ustce: piaszczysta, szeroka plaża, zabytkowa latarnia morska udostępniana do zwiedzania, port rybacki i żeglarski, stare miasto i zabytkowy kościół.
Darłowo - piękne, zabytkowe miasto, położone u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku (ok. 15 km na zachód). Atrakcje Darłowa: Zamek Książąt Pomorskich, zabytki, piaszczyste, szerokie plaże, port, latarnia morska i wiele innych.

Zachęcamy do zwiedzania całego pięknego polskiego wybrzeża Bałtyku. Od najbardziej wysuniętego na zachód Świnoujścia, przez Kołobrzeg, Jarosławiec i Darłowo, dalej, na wschód, gdzie wydmy wędrują - czyli do Łeby i dalej, aż po mierzeję helską.

Plaża

Plaża w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w nie zatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny.

Turyści, którzy życzą sobie mieszkać niedaleko plaży, bez problemu znajdą kwaterę w pobliskich pensjonatach. Natomiast Ci, których interesują tanie noclegi w Jarosławcu, powinni poszukać pokoi gościnnych w pensjonatach bardziej oddalonych od plaży.

Losy jarosławieckiej plaży były zmienne i burzliwe. Przed wojną, według relacji pamiętających te czasy mieszkańców, szerokość plaży dochodziła do 1km, a piasek był jasny, czysty i drobny. Zapewne dzięki temu na lata międzywojenne i powojenne przypada rozkwit Jarosławca jako nadmorskiego kurortu. Wkrótce jednak morze "upomniało się" o jarosławiecką plażę, w szybkim tempie zagarniając duże jej połacie i podmywając brzeg.

W latach 80-tych wybudowano ochronną opaskę brzegu klifowego, co skutecznie ochroniło brzeg, ale też spowodowało naniesienie na plażę dużych ilości kamieni. W 2009 roku przeprowadzono kompleksowe prace, mające na celu poszerzenie i ochronę plaży. W tym celu wbito w dno morza szeregi pali drewnianych, a także wygarnięto piach z dna morza i przetransportowano na plażę. Po równomiernym rozprowadzeniu go na całej powierzchni plaży, a także dodatkowym uzupełnieniu jego ilości piaskiem sprowadzonym z Ustki, w Jarosławcu znów pojawiła się piękna, szeroka i piaszczysta plaża, sprzyjająca plażowaniu i nadmorskim spacerom.

Na plaży w Jarosławcu powiewa Błękitna Flaga!

Od dnia 01 lipca 2012 roku kąpieliska morskie „Jarosławiec Wschód” i „Jarosławiec Zachód” są strzeżone przez ratowników WOPR. Obecnie załoga składa się z 20 ratowników, którzy pełnią dozór nad bezpieczeństwem 600 metrowego odcinka plaży w Jarosławcu.

Ponadto niezmiernie miło nam poinformować, że kąpielisko „Jarosławiec Wschód” zostało wyróżnione Błękitna Flagą 2012 przez Jury Międzynarodowe. Aktualnie w programie uczestniczy 46 krajów, w których wyróżniono ponad 3650 kąpielisk i marin, w tym w Polsce 21 kąpielisk oraz 5 marin.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie:

 • doskonałej jakości wody
 • informacji i edukacji ekologicznej
 • bezpieczeństwa
 • zarządzania środowiskowego

 

źródło powyższej informacji pt. "Na plaży w Jarosławcu powiewa Błękitna Flaga!" - oficjalna strona Gminy Postomino. Wiadomość z dnia 6.07.2012. Za zmiany dot. powyższej informacji redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
 • zawiedzionaAutor: gabi
  Przyjechaliśmy do Jarosławca na Wielkanoc 2016 r. Największą atrakcją jaka nas tutaj czekała to śmi...
  Przyjechaliśmy do Jarosławca na Wielkanoc 2016 r. Największą atrakcją jaka nas tutaj czekała to śmieci w każdym zakamarku miasteczka: przy drogach prowadzących na plażę, na trawnikach, koło latarni i pomnika rybaka, na zewnątrz ogrodzonych posesji. Stare worki wiszą nawet na drzewach. Ciekawe też, co wypływa z grubej rury ze zbocza skarpy wprost na plażę. wygląda wprawdzie jak woda ale czy na pewno? Zwykłej wody nie odprowadza się rurą przez plażę do morza.
 • Dojście do plażyAutor: Piotr
  W Jarosławcu jest super.Plaża też ok.Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu ale są baseny.Dla mnie tot...
  W Jarosławcu jest super.Plaża też ok.Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu ale są baseny.Dla mnie totalnym minusem jest falochron betonowy.Będąc na zachodnim krańcu miasteczka do plaży mieliśmy około 1km.Już tam więcej nie pojadę.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 696 229, Dziś: 169, Osób online: 6

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem