Polecane obiekty

DZIWNÓWEK kwatery JASTRZĘBIA GÓRA noclegi

 

Najbliższe Jarosławcowi kurorty nadmorskie:

Ustka - malownicze miasteczko portowe (ok. 20km na wschód). Atrakcje w Ustce: piaszczysta, szeroka plaża, zabytkowa latarnia morska udostępniana do zwiedzania, port rybacki i żeglarski, stare miasto i zabytkowy kościół.
Darłowo - piękne, zabytkowe miasto, położone u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku (ok. 15 km na zachód). Atrakcje Darłowa: Zamek Książąt Pomorskich, zabytki, piaszczyste, szerokie plaże, port, latarnia morska i wiele innych.

Zachęcamy do zwiedzania całego pięknego polskiego wybrzeża Bałtyku. Od najbardziej wysuniętego na zachód Świnoujścia, przez Kołobrzeg, Jarosławiec i Darłowo, dalej, na wschód, gdzie wydmy wędrują - czyli do Łeby i dalej, aż po mierzeję helską.

Latarnia morska

Jarosławiec Latarnia Morska

Interesującym zabytkiem w Jarosławcu jest latarnia morska. Latarnia zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora.

Pierwsza wzmianka o konieczności wybudowania w Jarosławcu latarni pochodzi z 1818 r. Jedenaście lat później rozpoczęto budowę - daleko - 380 m od morza. W 1838 r. nastąpiło otwarcie latarni. W 1993 roku latarnię wpisano do rejestru zabytków.

Latarnia stoi w samym centrum miejscowości Jarosławiec, w związku z czym turyści nie powinni mieć problemów z jej odnalezieniem. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

 • Wysokość latarni: 33,3 m
 • Wysokość światła: 50,2 m n.p.m.
 • Zasięg światła: 23 Mm (42 km)
 • Charakterystyka światła: B (2) (9s)
 • Światło: 0,45 + 2,05 + 0,45 + 6,05 = 9 s.
 • Położenie geograficzne:
  szerokość 54" 32' 29" N
  długość 16" 32' 41" E

Latarnia Morska Jarosławiec
ul. Szkolna 1
78-107 Jarosławiec
59 810 94 18

Godziny otwarcia:

 • maj i czerwiec: 15.00 – 17.00
 • lipiec i sierpień: 10.00 – do zachodu słońca
 • wrzesień: 15.00 – 17.00

Bilety kosztują 4 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy).

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
 • nieuprzejmość i arogancjaAutor: radek
  wyprawa na latarnię okazała się pomyłką; Pan (pseudo)latarnik błednie informuje o godzinach udostępn...
  wyprawa na latarnię okazała się pomyłką; Pan (pseudo)latarnik błednie informuje o godzinach udostępnienia obiektu. Po przyjeździe do Jarsoławca latarnia zamknięta, Zarządzający Pan w kontakcie tel. arogancki i pretensjonalny; Pomimo, iż obecny był na miejscu - odechciewa się zwiedzania; poddaję pod rozwagę i ocenę administratora obiektu.
 • ŻenadaAutor: kierowniku
  Porażka! Byłem dzisiaj /11.08.2014/ skorzystać z tarasu widokowego, chwilę wcześniej pan latarnik wp...
  Porażka! Byłem dzisiaj /11.08.2014/ skorzystać z tarasu widokowego, chwilę wcześniej pan latarnik wpuścił kolonię /około 40 osób/, mimo tego nie zaprzestał choćby na krótki czas wpuszczania innych turystów /wszak szkoda nie zainkasować 6,00 za bilet/. W rezultacie na tarasie zrobił się po prostu korek, trudno było wydostać się ze schodów na taras jak również wrócić z tarasu na schody i dalej na dół. Dochodziło do oznak paniki, zaniepokojeni turyści próbowali w pośpiechu zejść na dól ale byli zablokowani przez napływających. W sumie nie dużo brakowało do tragedii , wracający ludzie informowali o sytuacji pana latarnika, niektórzy w formie awantury ale jakoś nie robiło to na tym panie wrażenia. Kasa to kasa i tyle..... a może ktoś wie dlaczego pan latarnik nie wydaje paragonów fiskalnych?
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 627 550, Dziś: 241, Osób online: 7

Kontakt i reklama