Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska

Latarnia morska w Jarosławcu umiejscowiona jest w centrum miejscowości, więc nie ma problemu z jej odnalezieniem. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Z balkonu, umieszczonego na wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Galeria Rybacka

Galeria Rybacka w Jarosławcu powstała w 2014 roku. Właściciel obiektu jest rybakiem i podczas swojej wieloletniej pracy na morzu zgromadził wiele ciekawych eksponatów, o których chętnie opowiada wszystkim zwiedzającym. więcej »

ul. Rybacka 1 , Jezierzany

Zamek Ksiażąt Pomorskich Darłowo

Tę okazałą i dumną budowlę wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku. Budowa zamku trwała 20 lat. Efekt był tak wspaniały, iż nadano mu szacowną nazwę Zamku Książąt Pomorskich. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Latarnia morska w Ustce

Ów jeden z najsławniejszych kurortów naszego wybrzeża również może pochwalić się posiadaniem w swej okolicy znaku nawigacyjnego. więcej »

ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka

Latarnia Darłowo

Jej stojące blisko brzegu morskiego budynki są nieustannie narażane na oddziaływanie wody morskiej, przez co w zimie ściany są skute lodem. więcej »

ul. Wschodnia 14, Darłowo

Rozsuwany most w Darłówku

W osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. więcej »

Darłowo i Darłówko

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. więcej »

Ustka

Ustka to pięknie położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś mała wieś rybacka - dziś jest znanym i popularnym uzdrowiskiem. więcej »

Rusinowo

Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, dzisiaj wioska "przybliża się" do Bałtyku (ulice: Letniskowa, Bursztynowa, Wczasowa czy Sosnowa). więcej »

Cisowo

Ze względu na niedużą odległość od Darłowa wszyscy turyści mają zapewnione wiele atrakcji. więcej »

Historia Jarosławca

Jarosławiec był po raz pierwszy wzmiankowany jako wieś rybacka Garzhouede w 1459 roku. więcej »