Plaża w Jarosławcu

Informacje

 • Wejścia od ulic: Spacerowa, Słoneczna, Nadmorska, Leśna

Plaża w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w niezatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny.

Trochę historii..

Losy jarosławieckiej plaży były zmienne i burzliwe. Przed wojną, według relacji pamiętających te czasy mieszkańców, szerokość plaży dochodziła do 1km, a piasek był jasny, czysty i drobny. Zapewne dzięki temu na lata międzywojenne i powojenne przypada rozkwit Jarosławca jako nadmorskiego kurortu. Wkrótce jednak morze "upomniało się" o jarosławiecką plażę, w szybkim tempie zagarniając duże jej połacie i podmywając brzeg.

W latach 80-tych wybudowano ochronną opaskę brzegu klifowego, co skutecznie ochroniło brzeg, ale też spowodowało naniesienie na plażę dużych ilości kamieni. W 2009 roku przeprowadzono kompleksowe prace, mające na celu poszerzenie i ochronę plaży. W tym celu wbito w dno morza szeregi pali drewnianych, a także wygarnięto piach z dna morza i przetransportowano na plażę. Po równomiernym rozprowadzeniu go na całej powierzchni plaży, a także dodatkowym uzupełnieniu jego ilości piaskiem sprowadzonym z Ustki, w Jarosławcu znów pojawiła się piękna, szeroka i piaszczysta plaża, sprzyjająca plażowaniu i nadmorskim spacerom.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • JaroslawiecAutor: Mariusz
  Bardzo przyjemna osada,mini miasteczko kilkanascie lat temu bylo mniej turystow byl mniejszy tlok ob...
  Bardzo przyjemna osada,mini miasteczko kilkanascie lat temu bylo mniej turystow byl mniejszy tlok obecnie przybywa ludzi coraz wiecej Jaroslawiec ma swoj urok,zapraszamy na piekne klify i plaze,a co do smieci drodzy panstwo sami je tworzymy sami smiecimy siebie nie szanujemy prosze zwrocic uwage ile jest petow na piasku na plazy rozbitych butelek przeciez chodza tam dzieci i to najczesciej bez obuwia,szanujmy przyrode i innych ona sie nam odwdzieczy za to,ludzie chyba nie bardzo
 • plażaAutor: Michał
  Bardzo cenię wszystko co naturalne, rozumiem że ktoś chciał poprawić plażę.
  Zobaczyłem na f...
  Bardzo cenię wszystko co naturalne, rozumiem że ktoś chciał poprawić plażę.
  Zobaczyłem na fotografii "nowy pomysł" i stwierdzam że gorzej być nie mogło...
  Z pozycji osoby będącej na dole zamiast morza które było pięknym widokiem kilka lat temu teraz będę widział tylko tłumy ... i nic więcej .." gratuluję pomysłu..." Jeżeli ktoś chce poprawiać przyrodę to należy robić to skrupulatnie zwłaszcza jak "tworzy się plaże" fatalnie to wygląda.......
 • PlazaAutor: Kaska
  plaze ok wszstko super ale zejscia na plaze tragiczne rodziny z malymi dziecmi maja ciezko zejsc z w...
  plaze ok wszstko super ale zejscia na plaze tragiczne rodziny z malymi dziecmi maja ciezko zejsc z wozkiem , dobrym pomyslem byloby zrobic zjazdy na takich odob ;) a tak to polecam miasto plaze super
 • zawiedzionaAutor: gabi
  Przyjechaliśmy do Jarosławca na Wielkanoc 2016 r. Największą atrakcją jaka nas tutaj czekała ...
  Przyjechaliśmy do Jarosławca na Wielkanoc 2016 r. Największą atrakcją jaka nas tutaj czekała to śmieci w każdym zakamarku miasteczka: przy drogach prowadzących na plażę, na trawnikach, koło latarni i pomnika rybaka, na zewnątrz ogrodzonych posesji. Stare worki wiszą nawet na drzewach. Ciekawe też, co wypływa z grubej rury ze zbocza skarpy wprost na plażę. wygląda wprawdzie jak woda ale czy na pewno? Zwykłej wody nie odprowadza się rurą przez plażę do morza.
 • Dojście do plażyAutor: Piotr
  W Jarosławcu jest super.Plaża też ok.Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu ale są baseny.Dla m...
  W Jarosławcu jest super.Plaża też ok.Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu ale są baseny.Dla mnie totalnym minusem jest falochron betonowy.Będąc na zachodnim krańcu miasteczka do plaży mieliśmy około 1km.Już tam więcej nie pojadę.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.