Cisowo - jaka jest lokalizacja, co warto zwiedzić, co zobaczyć,

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined
Cisowo

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. Ze względu na niedużą odległość od Darłowa wszyscy turyści mają zapewnione wiele atrakcji. Od kilku lat w Cisowie prężnie rozwija się agroturystyka, ponieważ lokalizacja stwarza wspaniałe warunki do tego aby odpocząć w kontakcie z naturą i z dala od miejskiego gwaru i hałasu.

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Centrum od plaży jest oddalone o około 2 kilometry. Dojście na plaże jest łagodne, trzeba pokonać niskie, zalesione wydmy. Dobrym rozwiązaniem jest dojazd na plażę rowerem. 

ELEKTROWNIA WIATROWA

W dzisiejszych czasach ze względu na ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne w pobliżu wsi powstał jeden z największych w kraju park elektrowni wiatrowych. Są to tak na prawdę dwie farmy wiatrowe. Pierwsza powstała pod koniec XX wieku (w 1999r.) i tworzy ją 5 wiatraków o łącznej mocy 0,66 MW. Druga, większa farma została uruchomiona wiosną 2001 roku, w jej skład wchodzi aż 9 dużych turbin, z których każda ma moc 2 MW - łączna moc farmy wynosi 18 MW. 

KOŚCIÓŁ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI (ul. Cisowo 49)

Będąc w Cisowie warto zobaczyć Kościół Św. Stanisława Kostki. Kościół wzniesiony został w stylu gotyckim, ceglany na kamiennej podmurówce. Wewnątrz zachowane są barokowe, głównie XVII-wieczne wyposażenie (ołtarz, ambona, ławki), płyty nagrobne Jochanesa Schlutiusa i Barbary Scheinnanin oraz kropielnicę z XIV wieku. Wyróżnia się wyjątkowo masywną, wysoką wieżą - podobno służyła żeglarzom jako punkt orientacyjny na morzu. Na listę zabytków architektury sakralnej przybytek trafił w maju 1955 roku. Obecnie należy do parafii św. Gertrudy w Darłowie.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.


Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0