Darłowo i Darłówko - jaka lokalizacja, co robić, co zwiedzać, ja

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined
Darłowo i Darłówko

Darłowo to miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki - np. Zamek Książąt Pomorskich, ale również leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż, czyste środowisko naturalne... Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. W Darłowie przygotowano dla nich bogatą, niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Odległość Darłowa od Jarosławca wynosi 25 km. 

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Nadmorska plaża, latarnia morska, port, rozsuwany most - to atrakcje Darłówka - urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, do tego wiele atrakcji starego, średniowiecznego miasta Darłowo czeka na turystów przez cały rok.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Rzeka Wieprzy, która wpływa do morza przecina 20 - kilometrowy pas plaży. W ten sposób wybrzeże przedzielone jest na dwie części. Plaże te są piękne, jednak Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Plaże te znane są ze swego mikroklimatu charakteryzującego się dużą wilgotnością i zawartością jodu. Na plaży, w okresie sezonu letniego, znajduję się wiele atrakcji, które pozwolą zarówno dzieciom, jak i dorosłym spędzić wakacyjny czas w aktywny i atrakcyjny sposób. 

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Będąc w Darłowie należy wybrać się na Latarnie Morską znajdującą się przy ujściu rzeki Wieprzy. Ostatni remont Latarni miał miejsce w 1927 roku i to właśnie z tego okresu została ona zachowana do dnia dzisiejszego. Wieża latarni ma 22 metry. 

Godziny otwarcia:

  • od 10.00 do 17.00,
  • w sezonie po 15.06 od 10.00 do zachodu słońca.

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. Zamkowa 4, tel. 943 142 351)

Zamek Książąt Pomorskich to najbardziej znana atrakcja w Darłówku. W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Jest to idealna alternatywa dla brzydkiej pogody oraz ciekawy pomysł na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych. 

POMNIK RYBAKA (ul. Rynkowa)

Pomnik Rybaka jest jednocześnie fontanną i znajduję się na Placu Kościuszki, niedaleko Ratusza. Powstał on w tym miejscu dla upamiętnienia ludzi morza. Warto wybrać się w to miejsce nie tylko ze względu na Pomnik, ale również na Ratusz Miejski z renesansowym portalem nad drzwiami wejściowymi.

MOST ROZSUWANY

Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ jest to jedyny most tego typu na terenie Polski. W osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim.

PORT (ul. Józefa Conrada 27, tel. 943 145 185)

Jest to idealne miejsce na spacer, ponieważ obejmuje on 3 - kilometrowy odcinek Wieprzy oraz jest to czynny port przładunkowy, rybacki i turystyczny. Najbardziej atrakcyjny dla Turystów jest port wschodni, ponieważ to właśnie stąd wyruszają statki wycieczkowe. 

Ostatnia aktualizacja -maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0