Jezioro Wicko - jakie jest położenie, jaka jest lokalizacja, węd

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined
Jezioro Wicko

Jezioro Wicko położone jest na wschód od Jarosławca, w odległości około 3 kilometrów. Jezioro Wicko to jedno z wielu nadbałtyckich jezior przybrzeżnych - to dawna zatoka morska oddzielona od morza lesistą mierzeją.

Położenie

Jezioro Wicko w całości położone jest na terenach Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pas Pobrzeża na Zachód od Ustki”, na północy brzeg jeziora zajęty jest przez poligon morski Wicko. Jezioro zasilane jest przez rzeczki: Klasztorna, Świdnik, Główniczka, Marszewka, z morzem łączy je kanał Głownica. Długi półwysep dzieli jezioro na dwie części - część zachodnią (mniejszą) i część wschodnią. Między półwyspem, a północną częścią jeziora znajduje się płytka cieśnina z licznymi głazami podwodnymi jak i jednym wystającym z wody. 

Jezioro Wicko w liczbach:

  • powierzchnia lustra wody - 1 059 ha
  • maksymalna głębokość wynosi - 6,1 m
  • średnia głębokość - ok. 2 m
  • maksymalna długość wynosi - 5100 m
  • maksymalna szerokość wynosi - 3700 m

A w pobliżu... 

W bezpośredniej bliskości Wicka położone są  miejscowości: Jezierzany, Łącko, Wicko Morskie, Królewo. Na jeziorze znajdują się cztery pomosty nadające się do cumowania jachtów: Jezierzany, Łącko (z toaletami, bieżącą wodą i energią elektryczną), Wicko Morskie (pomost wojskowy). 

Dla wędkarzy...

Na jeziorze można wędkować. Obwód rybacki Jeziora Wicko nr 1 stanowią wody Jeziora Wicko oraz dopływy Jeziora Wicko nie stanowiące osobnych obwodów rybackich tj. rzeka Głównica łącząca jezioro z morzem od wypływu z jeziora do jej ujścia do Morza Bałtyckiego, rzeka Główniczka, Świdnik, Klasztorna oraz Marszewka.

Ostatnia aktualizacja - maj  2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.
Więcej informacji o wędkowaniu na stronie: http://www.jeziorowicko.pl, z tej strony pochodzi również mapka.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0