Kopań - jaka jest lokalizacja, co warto wiedzieć, co zwiedzać, c

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined
Kopań

Kopań to malowniczo położona w gminie Darłowo wieś nadmorska. Jej nazwa ma pochodzenie słowiańskie i oznacza wzgórze, pagórek. Kopań leży częściowo na morenowym wzniesieniu, z którego rozpościera się daleko sięgająca panorama na jezioro Kopań oraz morze. Kopań charakteryzuje budownictwo zagrodowe z XVIII/XIX w, które powoli zanika na koszt nowo powstających domków. Do morza prowadzą dwie drogi, które można pokonać spacerem, rowerem lub samochodem. W Kopaniu turyści znajdą szeroką piaszczystą plażę wraz z czystymi wydmami i pachnącym sosnowym lasem - to idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku wielkich miast. Odległość od Jarosławca wynosi 11 km w lini prostej. 

PLAŻA

Plażę od Kopania dzieli odległość około 1,5 km, ale nie jest to odległość uciążliwa. Nawet pieszy spacer na plaże nie powinien trwać dłużej niż około dwudziestu minut. Wejście na plażę jest szerokie, piaszczyste i wygodne. Sama plaża również jest piaszczysta, niezbyt szeroka, ale za to jest na niej wystarczająco dużo miejsca, aby każdy miał poczucie intymności, nawet w sezonie wakacyjnym i nie będzie stłoczony na plaży. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój i ciszę.

JEZIORO KOPAŃ

Jest to dość duże (powierzchnia prawie 900 ha), przybrzeżne jezioro. Jak większość jezior przybrzeżnych tak i Kopań jest dość płytkim jeziorem (śr. głębokość to niecałe 2m a max. 4m), od Bałtyku oddziela je wąski pas lądu. Idealne miejsce dla wielbicieli wędkowania, można tu złowić szczupaka, węgorza, okonia, lina a nawet sandacza. Odnajdą się tu również miłośnicy wypoczynku pod żaglami oraz kite- i windsurferzy będą zachwyceni – wiatr i fala jest tu prawie zawsze.

Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0