Rusinowo - jaka jest lokalizacja, co warto wiedzieć, co zwiedzać

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined
Rusinowo

Rusinowo to stara, nadmorska wioska (powstała prawdopodobnie w XIII stuleciu). W najwyższym punkcie Rusinowa stoi neogotycki Kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, dzisiaj wioska "przybliża się" do Bałtyku (ulice: Letniskowa, Bursztynowa, Wczasowa czy Sosnowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Wicie i Jarosławiec, mniej więcej 13 kilometrów od Darłowa i 23 od Ustki. Rusinowo to normalne, nieduże letnisko - ożywa latem. 

PLAŻA

Rusinowo nie jest położone tuż nad brzegiem morza - od miejscowości oddziela go pas lasu (szeroki na ok 1 km). Z centrum miejscowości na plażę jest mniej więcej 2 kilometry, jednakże z okolic ulicy Wczasowej, Letniskowej czy Sosnowej - do nadmorskiego brzegu jest już jedynie 800 metrów. Jeżeli nie lubisz tłoku na plaży - plaża w Rusinowie na pewno Ci się spodoba. Rusinowska plaża jest najszersza w okolicy, piaszczysta, nie ma na niej kamieni. Dla zmotoryzowanych, zaletą będzie były drogowy odcinek lotniskowy, dzięki któremu w okolicy plaży jest spory parking.

KOŚCIÓŁ W RUSINOWIE (ul. Rusinowo 35 A)

Będąc w Rusinowie warto odwiedzić ten Kościół, jest on zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu. Góruje nad całą wsią. Kościół został zbudowany w XIX wieku. Architektura kościoła w Rusinowie została podporządkowana modnym w drugiej połowie XIX wieku stylom historyzującym. Połączono tu formy i ornamenty zapożyczone z gotyku i przede wszystkim ze stylu romańskiego.

Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0