Ustka - jaka lokalizacja, co robić, co zwiedzać, jaka jest plaża

Ustka

Ustka to pięknie położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś mała wieś rybacka - dziś jest znanym i popularnym uzdrowiskiem. Czyste powietrze, zdrowe lasy nadmorskie, morska woda i plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. Urok Ustki - starego, portowego miasta z latarnią morską i nadmorską promenadą, z wieloma zabytkami i różnorodnymi atrakcjami powoduje, że miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez wielu turystów nie tylko w wakacje.

Co warto tu zwiedzić?

PLAŻA

Plaża w Ustce jest czysta i piaszczysta. Plaża przedzielona jest na wschodnią i zachodnią. Powodem tego podziału jest ujście Słupi do Bałtyku, które dzieli ją na dwie części. W okresie letnim dzieci mogą korzystać z różnego rodzaju atrakcji wodnych i dmuchanych.

LATARNIA MORSKA (ul. Bolesława Limanowskiego 1, tel. 691 526 176)

Latarnia Morska w Ustce jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w tym miejscu. Znajduję się ona po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza. Wysokość latarni to 19,5 metra. 

Godziny otwarcia:

  • lipiec i sierpień - codziennie od 10.00 do zmierzchu,
  • pozostałe miesiące - piątek, sobota i niedziela od 11.00 do 14.00.

ŁAWECZKA IRENY KWIATKOWSKIEJ (ul. Promenada Nadmorska 4)

W wolnej chwili można wybrać się na spacer do Parku Uzdrowiskowego, jest to tuż przy promenadzie. Każdy z pewnością niemalże od razu zobaczy ławeczkę o nietypowym kształcie, która swym wyglądem przypomina rozwiniętą taśmę filmową. Na jej skraju zasiada Irena Kwiatkowska. Warto zrobić sobie tutaj pamiątkowe zdjęcie.

BUNKRY BLUCHERA (ul. Westerplatte 40, tel. 698 669 446)

Bunkry to miejsce powstałe jeszcze w latach 30 - tych ubiegłego wieku. Jest ono zlokalizowane w pobliżu portu, rozdziąga się stąd piękny widok na panoramę Ustki. Będąc w pobliżu Ustki warto zaplanować sobie wypad właśnie w to miejsce. Jest ono ciekawe nie tylko dla miłośników militariów. 

Godziny zwiedzania:

  • Lipiec - Sierpień: od 09.00 do 21.00
  • Wrzesień - Październik i Marzec - Czerwiec: od 10.00 do 18.00
  • Listopad - Grudzień: od 10.00 do 16.00.

SYRENKA USTECKA

Jak wiadomo Syrenka znajduję się w herbie Ustki, dlatego będąc w tym miejscu jest to punkt konieczny wycieczki. Znajduję się ona niedaleko latarni morskiej. Legenda głosi, że należy potrzeć biust Syrenki na szczęście, dzięki temu spełni ona jedno życzenie. 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawiec.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0