Wicie - jak dojechać, co warto zwiedzić

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined

Wicie

To ściśle mówiąc maleńka wioska letniego odpoczynku na polskim wybrzeżu. Według danych statystycznych, w Wiciu na stałe mieszka mniej niż stu mieszkańców. Wicie położone jest nad morzem, ale dodatkowo na południu wsi położone jest przybrzeżne jezioro Kopań. Wicie to świetne położenie na urlop czy wakacje. Teren wsi Wicie i sąsiedztwa to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Brzeg morza w Wiciu jest przeważnie piaszczysty, czasem z drobnymi kamykami, na dodatek jest on dosyć odludny. Od wioski rozdziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością - lasem z hegemonią sosny, znajdziemy także sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

JEZIORO KOPAŃ

Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne - rozmaite odmiany mające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także odpowiednie miejsce do spacerów i eskapad rowerowych. Toteż, dla wczasowiczów wybierających aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie ciszę i  spokój.

MIEJSKI PLAC ZABAW 

W Wiciu znajduję się lokalny plac zabaw, na którym warto spędzić czas wolny ze swoimi pociechami. W pobliżu znajduję się kilka barów i restauracji, gdzie po zabawach można wybrać się na doładowanie energii przed kolejnymi atrakcjami.

ZEWNĘTRZNA SIŁOWNIA (ul. Plażowa)

To darmowa siłownia przeznaczona dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Jest ona dostosowana dla każdego - dla dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że znajduję się blisko placu zabaw.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Wicie atrakcje.

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jaroslawec.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0